hgs  eokul   lgs   kyk  
  21.04.2024  

Ölüm Bildirim Sistemi Giriş

Ölüm Bildirim Sistemi Giriş


T.C. Kimlik No Sorgulama için buraya tıklayınız.Sağlık Bakanlığı e-devlet adına büyük bir adım daha attı.Daha önce elle doldurulup gönderilen Ölüm Bildirim Formları yerine elektronik ortamda internetten veri girişi 1 Ocak 2013 Tarihinde Başlıyor.Sağlık Kurumları ve Belediyeler Yukarıdaki Linki tıklayarak veri girişi yapabilirsiniz.

Bakanlık 26.12.2012 tarih ve 2012/5 sayılı genelge ile ölen şahıslara ait bilgilerin elektronik ortama aktarılmasını sağlayacak “Ölüm Kayıt Bildirim Sistemi (ÖBS)” nin devreye alınacağı bildirilmiştir. ÖBS, tüm sağlık kurumları (Sağlık Bakanlığı Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri, Belediye Hastanesi, toplum sağlığı merkezleri, aile hekimleri, belediyeler, özel hastane, özel tıp/dal ve poliklinik merkezleri vb) tarafından 01.01.2013 tarihinde kullanılmaya başlanacaktır.

Sisteme giriş şifre ile yapılmaktadır.Öncelikle Halk Sağlığı Müdürlüklerinden Kullanıcı Şifersi ve Parola almanız gerekmektedir.

Sistemi nasıl kullanacağınız hakkındaki bilgiyi sağlık bakanlığı Sistemin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi alma sayfasını TIKLAYINIZ

Aldığınız şifreyi Ununtuysanız TIKLAYINIZ

Referans hekim (il teknik koordinatorü) eğitim materyalleri için TIKLAYINIZ

BOŞ ÖLÜM BELGESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ TIKLAYINIZ

Ölüm Bildirim Sistemi Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk sağlığı Kurumu tarafından başlatılan yeni bir web uygulamasıdır.Yeni sistemden dolayı oluşaçak soru ve sorunlarınız için Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Destek Hattını arayabilirsiniz.

DESTEK HATTI: TELEFON 0(312) 565 57 34
0(312) 565 57 58
e-MAİL bilgi@obs.gov.tr
Sitemiz www.olumbildirim.com sağlık Bakanlığına ve uygulamalarına destek olmak,veri girişini kolaylaştırmak ve uygulamayı duyurmak amacıyla kurulmuştur.