hgs  eokul   lgs   kyk  
  19.05.2024  

Adres Kayıt Sistemi

Adres Kayıt Sistemi


6 yorum

adres yanlışı

Bankalarla irtibat kurarak adres dorulaması yaptığınızı öğrendim.
Çünkü İşbankasından işlem yapmak istediğimde iş adresimin MERNİS sistemide farklı göründüğünü söylerek sistemin işlem yapmayı redettiği bilgisi verildi.
Bu işlem benim için çok önemli olabilir ve telafisi mümkün olmayabilirdi.

öncelikle iş adresim doğru, 6 yıldır değişmedi. sizin kayıtlarınızda hata olduğu için işlem yapılamıyor. bunu nasıl düzelteceğim ise meçhul.

Beyler siz baskı düzeni kuracaksınız ve insanları takip edeceksiniz diye bizleri bu derece mağdur etmeye hakkınız yok.

01.02.2013 - Bülent Atilla

CVP:adres yanlışı

Adres yanlışıni düzeltmek için öncelikle bir nüfus dairesine gidip güncelletmeniz gerekiyor.

02.02.2013 - güncelleme

ev adresim yanlış görünüyor

17 yıldır aynı evde oturmamıza rağmen ev adresimizin mernis'e başka kaydedildiğini öğrendik. Hiçbir resmi evrak, kredi kartlarımız elimize ulaşmıyor. Bankalardan işlem yapmak istediğimizde verdiğimiz adres yanlış görünüyor. En sonunda banka şubesine gidip adresimin ne olarak göründüğünü sordum, sokak numarasının başka bir şey olarak kayıtlı olduğunu söylediler. Böyle hayali bir sokak numarası olursa tabii ki evraklarımız ulaşmaz. Üstelik apartmanda oturuyoruz ve diğer dairelerin sokak numarası doğru iken sadece bizim dairemizin farklı kaydedilmiş olmasını aklımız almıyor. Apartmanın tek bir girişi var ve sokaktaki ilk bina olduğu için de binanın duvarında zaten sokağın numarası yazıyor. Bu kayıtları kim yaptıysa, onların yaptığı hatanın derdini biz çekmek zorunda değiliz. Koskoca apartmanın dairelerinin bir kısmını başka, bir kısmını başka -hatta hayali- bir sokağa yazmak gibi komik bir hatanın telafisini mahallemizin muhtarı bile bilemedi. Ailecek mağduruz...

11.10.2013 - Misafir

CVP:ev adresim yanlış görünüyor

Sisteme aktarım esnasında yaşanmış teknik bir arızadır. Gerekli yerlere başvurup düzelttirtiniz.

14.10.2013 - bilgi

seçmen kütüğü

nvi ve mernis adres kayıt sistemlerinde benim aynı adresde oturan aile bireylerinin kayıtlı olup seçmen kaydı nı göremiyorum.?

08.02.2015 - ahmet güray sabuncu

ehliyet

ehliyet için emniyetten randevu almaya çalışıyorum ancak mernis kayıtları ile uyuşmamaktadır diyor. çıldırmak üzereyimmm....

15.02.2015 - ışkdmrtuğba